Nezařazené

Objevujeme skrytá tajemství Vysokých Tater

Vysoké Tatry patří ke skvostům střední Evropy. Do roku 1992 byly součástí Československé federativní republiky, to ovšem neznamená, že bychom se do těchto míst nemohli vypravit i dnes. Stačí zajistit vhodné ubytování v některém z hotelů, penzionů nebo dokonce autocampů, a můžeme vyrazit do terénu.

Štrbské Pleso

Tipy na vysokohorskou turistiku

Okruh nad Tatranskou Lomnicou – chcete-li program na celý den, aby byl skutečně poutavý, středně náročný, a abyste jej vyplnili zajímavými výhledy? Pak se vyvezte lanovkou na Skalnaté Pleso a odtud se vydejte vzhůru po červené značce na Velkou Svišťovku. Terén zvládnou zdolat i méně trénovaní jedinci včetně dětí, ovšem za odměnu se vám naskytne skutečně nevšední pohled shora na Zelené Pleso. Odtud se pak budete vracet zpět po žluté značce zalesněným úsekem do Tatranské Lomnice.

Pleso ve Vysokých Tatrách

Odpočinkový den – ten můžete pojmout skutečně velkoryse, např. ze Starého Smokovce pozemní lanovkou na Hrebienok a odtud podniknout příjemnou procházku k Bílikově chatě a k vodopádům Studeného potoka. A jestliže máte dostatek času a stačili jste načerpat dostatek sil, mohli byste vystoupat po červené a dále po modré značce k Slavkovské vyhlídce – je odtud nádherný panoramatický výhled.  A nezapomeňte s sebou fotoaparát!

Vodopád Skok – třetím tipem je opět celodenní výšlap, tentokrát k Capiemu plesu. Vydáte se k němu ze Štrbského Plesa po žluté značce. Prvním zastavením bude vodopád Skok a výstup završíte na Bystré lávce nad Capím plesem. Pak už budete pouze sestupovat do údolí Furkotskou dolinou a obdivovat překrásné výhledy do krajiny. Tento celodenní výlet byste měli podniknout za slunečného počasí, aby výhledy z jednoho z nejvyšších bodů Vysokých Tater opravdu stály za to. Tuto trasu lze absolvovat výhradně v letním období, kdy je cesta otevřena pro veřejnost, konkrétně mezi 15. červnem a 31. říjnem.